ÖVRIGT / Diverse / Musik 5806028
*
nr 580 6028
Musik
4 del , ”Boken om Ernst Rolf ”, 1933, ”JAZZ- PIANISTEN MODERN PIANOSKOLA”, Vilfred Kjær, 2 x musiknot Ernst Rolf
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:23:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 18:18:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: musik vilfred kjær
-
6031 Fiol
med stråke, i väska. Längd: 60-75 cm, fiol 60 cm, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:21
*
Musik
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6028
Musik
4 del , ”Boken om Ernst Rolf ”, 1933, ”JAZZ- PIANISTEN MODERN PIANOSKOLA”, Vilfred Kjær, 2 x musiknot Ernst Rolf
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 18:18:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: musik vilfred kjær
-
6031 Fiol
med stråke, i väska. Längd: 60-75 cm, fiol 60 cm, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:21